Králický Sněžník - přechod

7.10. - 9.10. 2016 jsme se Zdenkem vymysleli, že podnikneme klasický čundr jako za mlada. Vyjeli jsme z Ústí nad Orlicí vlakem a po 4 přestupech jsme dojeli do Starého Města pod Sněžníkem, kde byl náš plánovaný start. První noc jsme strávili na vrcholu sjezdovky v Kunčicích, kde nás ráno čekali super výhledy se sluníčkem. Pokračovali jsme směr Kladské sedlo a užívali si parádních výhledů. Z Kladského sedla jsme si to namířili na Králičák a již cestou se nám zhoršilo počasí a začal padat mírný déšť, který se postupně s výškovými metry měnil v chumelení. Výhledy nebyly žádné, ale užili jsme si spousty legrace :). Na Králičáku jsme se nezdrželi dlouho a upalovali do polské chaty Schronisko pod Sněžníkem, kde jsme se dosytosti občerstvili a zahřáli čokoládou s rumem. Kilometr za chatou jsme potom rozložili náš druhý bivak v lese a usnuli únavou. Ráno se toho moc nezměnilo, a tak za bílé mlhy jsme sestoupili na rozhlednu Klepáč. No a pak už jen na parkoviště pod Klepáčem, kde jsme náš čundr ukončili super grogem. Celkem jsme ušli 32Km a bylo to po dlouhé době parádní vejletění :) 2 ponaučení : navštivte ve Starém Městě klasickou hospodu, kde se zastavil čas a je to tam parádní jako za starých časů, no a nikdy si nezapomeňte doma spacák, jako Zdenek, který se 2 dny nevyspal a klepal pořádnou kosu. Věřte byly to pro něho hodně dlouhé noci, kdy každá minuta se zdála jako hodina, a já si vesele vedle chrupal :-) :-) :-) Ty mě zabiješ, ale já to musel napsat :-D. Fotografie jsou tentokráte spíše dokumentární, ale ceníme si jich hodně, neb nás stály hodně sil.
Mapa pochodu Vlakem do Stareho Mesta pod Sneznikem (1) Vlakem do Stareho Mesta pod Sneznikem (2) Vlakem do Stareho Mesta pod Sneznikem (5) Super hospoda ve starem stylu - Stare Mesto (1) Super hospoda ve starem stylu - Stare Mesto (2)
Super hospoda ve starem stylu - Stare Mesto (4) Nocni pochod nad Kuncice (1) Nocni pochod nad Kuncice (2) Nocni pochod nad Kuncice (3) Nocni pochod nad Kuncice (4) Rano nad Kuncicema (3)
Rano nad Kuncicema (4) Kuncice nad ski arealem 2 Kuncice nad ski arealem 3 Kuncice nad ski arealem 4 Kuncice nad ski arealem 5 Panorama z vrcholu nad Kuncicema
Nad Kuncicema Nad Kuncicema 1 Nad Kuncicema 2 Okoli Kuncicke hory (1) Okoli Kuncicke hory (3) Okoli Kuncicke hory (4)
Okoli Kuncicke hory (5) Okoli Kuncicke hory (9) Okoli Kuncicke hory (10) Okoli Kuncicke hory (11) Okoli Kuncicke hory (12) Okoli Kuncicke hory (14)
Okoli Kuncicke hory (15) Okoli Kuncicke hory (18) Okoli Kuncicke hory (19) Okoli Kuncicke hory Okoli Kuncicke hory 1 Okoli Kuncicke hory 2
Okoli Kuncicke hory 3 Okoli Kuncicke hory (23) Okoli Kuncicke hory 5 Okoli Kuncicke hory 6 Okoli Kuncicke hory 7 Kladske sedlo HS
Kladske sedlo HS 1 Kladske sedlo HS 2 Kladske sedlo HS 3 Za Kladskym sedlem (1) Kladske sedlo HS 4 Za Kladskym sedlem (2)
Za Kladskym sedlem (3) Na Kralicak po zelene (1) Na Kralicak po zelene (2) Na Kralicak po zelene (3) Na Kralicak po zelene (5) Na Kralicak po zelene (6)
Na Kralicak po zelene (7) Na Kralicak po zelene (9) Na Kralicak po zelene (10) Na Kralicak po zelene (12) Na Kralicak po zelene (13) Na Kralicak po zelene (14)
Na Kralicak po zelene (15) Na Kralicak po zelene (16) Na Kralicak po zelene (18) Kralicky sneznik 1423 mnm Kralicky sneznik 1423 mnm 1 Kralicky sneznik 1423 mnm 2
Kralicky sneznik 1423 mnm 3 Kralicky Sneznik (1) Kralicky Sneznik (2) Kralicky Sneznik (6) Schronisko pod Sneznikem Bivak pod Sneznikem na Polske strane (3)
Schronisko Snieznik - bivak Schronisko Snieznik - bivak 1 Bivak pod Sneznikem na Polske strane (5) Bivak pod Sneznikem na Polske strane (6) Bivak pod Sneznikem na Polske strane (7) Cestou na Klepac (1)
Cestou na Klepac (2) Cestou na Klepac (3) Cestou na Klepac (4) Rozhledna Klepac (1) Rozhledna Klepac (2) Rozhledna Klepac (3)
Rozhledna Klepac (4) Rozhledna Klepac (5) Pod Klepacem - posledni grog